Bransoletka JADEIT GOŁĘBI na gumce - 16 mm!

Bransoletka JADEIT GOŁĘBI na gumce - 16 mm!
Kod produktu:
968
Ocena:
10.00

brutto: 47.00 zł
Powiadom znajomego

Bransoletka z JADEITU GOŁĘBIEGO o średnicy aż 16 mm. Ciekawy, jasno-błękitny kolor jadeitu, świetnie oszlifowane kamienie - piękna kompozycja na każdą dłoń!
 
Średnica kamieni: 16 mm. 
Długość: 20 cm. 

Bransoletka wykonana na gumce, dzięki temu pasuje na każdy nadgarstek. Nie trzeba jej zapinać, nie sposób zgubić, a jednocześnie nie uciska.

Właściwości: 
Jadeit
 
Minerał z gromady krzemianów łańcuchowych, należy do grupy minerałów rzadkich. 
Hiszpańscy konkwistadorzy często nosili amulety wykonane z jadeitu. Nazywali go piedra de hijada (kamień lędźwiowy) albo piedra de los rinones (kamień wątrobiany), wierząc, że chroni przed dolegliwościami. 
Bardzo rzadko tworzy dobrze wykształcone kryształy. Najczęściej występuje w postaci zbitej masy, mikrokrystalicznej, włóknistej; tworzy skupienia ziarniste lub włókniste agregaty. Najczęściej jest lśniąco zielony, przeświecający lub przezroczysty. Współwystępuje z diopsydem, egirynem, glaukofanem, albitem, granatem. Wraz z egirynem i omfacytem tworzy szereg jadeitu. 
Ten minerał o znacznej twardości był ceniony przez wiele kultur np. w starożytnych Chinach, w państwach Mezoameryki i przez ludy maoryskie (pounamu). Z jadeitu wyrabiano ozdoby oraz ze względu na twardość - narzędzia i kosztowną broń. 
Skupienia mogą osiągać masę kilku ton, jednak materiał jubilerski należy do rzadkości. Kamienie przeważnie o szlifie kaboszonu rzadko przekraczają masę 5 ct. Jadeit jest cenionym materiałem rzeźbiarskim - o wartości decyduje nie tylko artyzm lecz również jakość użytego materiału oraz jego barwa.

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl