Bransoletka JADEIT NIEBIESKI na gumce - 16 mm

Bransoletka JADEIT NIEBIESKI na gumce - 16 mm
Kod produktu:
969
Ocena:
10.00

brutto: 47.00 zł
Powiadom znajomego

Bransoletka z dużych, soczyście niebieskich jadeitów o średnicy aż 16 mm. Świetnie oszlifowane jadeity o zdecydowanym, niebieskim odcieniu.
 
Wielkość kamieni: 16 mm.
Długość: ok. 20 cm. 

Bransoletka wykonana jest na tzw. gumkach adaptacyjnych, dzięki temu łatwo się ją zakłada i zdejmuje, nie trzeba zapinać, nie spada i nie uciska.
 

Właściwości:
Jadeit

Minerał z gromady krzemianów łańcuchowych, należy do grupy minerałów rzadkich.
Hiszpańscy konkwistadorzy często nosili amulety wykonane z jadeitu. Nazywali go piedra de hijada (kamień lędźwiowy) albo piedra de los rinones (kamień wątrobiany), wierząc, że chroni przed dolegliwościami.
Bardzo rzadko tworzy dobrze wykształcone kryształy. Najczęściej występuje w postaci zbitej masy, mikrokrystalicznej, włóknistej; tworzy skupienia ziarniste lub włókniste agregaty. Najczęściej jest lśniąco zielony, przeświecający lub przezroczysty. Współwystępuje z diopsydem, egirynem, glaukofanem, albitem, granatem. Wraz z egirynem i omfacytem tworzy szereg jadeitu.
Ten minerał o znacznej twardości był ceniony przez wiele kultur np. w starożytnych Chinach, w państwach Mezoameryki i przez ludy maoryskie (pounamu). Z jadeitu wyrabiano ozdoby oraz ze względu na twardość - narzędzia i kosztowną broń.
Skupienia mogą osiągać masę kilku ton, jednak materiał jubilerski należy do rzadkości. Kamienie przeważnie o szlifie kaboszonu rzadko przekraczają masę 5 ct. Jadeit jest cenionym materiałem rzeźbiarskim - o wartości decyduje nie tylko artyzm lecz również jakość użytego materiału oraz jego barwa.

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl