Musisz być zalogowany

Naszyjnik JADEIT z motywem liścia

Naszyjnik JADEIT z motywem liścia
Kod produktu:
1139
Ocena:
10.00

brutto: 65.00 zł
Powiadom znajomego

Efektowny naszyjnik z naturalnego jadeitu. Piękna kompozycja naturalnych kamieni z motywem liści. Soczysta zieleń kamienia nadaje naszyjnikowi dodatkowego uroku.

Wielkość kamieni: kule: 6 mm oraz 8 mm, kamienie w kształcie liści: od 20 mm do 40 mm.

Długość: 54 cm.

Właściwości:
Jadeit

Minerał z gromady krzemianów łańcuchowych, należy do grupy minerałów rzadkich.
Hiszpańscy konkwistadorzy często nosili amulety wykonane z jadeitu. Nazywali go piedra de hijada (kamień lędźwiowy) albo piedra de los rinones (kamień wątrobiany), wierząc, że chroni przed dolegliwościami.
Bardzo rzadko tworzy dobrze wykształcone kryształy. Najczęściej występuje w postaci zbitej masy, mikrokrystalicznej, włóknistej; tworzy skupienia ziarniste lub włókniste agregaty. Najczęściej jest lśniąco zielony, przeświecający lub przezroczysty. Współwystępuje z diopsydem, egirynem, glaukofanem, albitem, granatem. Wraz z egirynem i omfacytem tworzy szereg jadeitu.
Ten minerał o znacznej twardości był ceniony przez wiele kultur np. w starożytnych Chinach, w państwach Mezoameryki i przez ludy maoryskie (pounamu). Z jadeitu wyrabiano ozdoby oraz ze względu na twardość - narzędzia i kosztowną broń.
Skupienia mogą osiągać masę kilku ton, jednak materiał jubilerski należy do rzadkości. Kamienie przeważnie o szlifie kaboszonu rzadko przekraczają masę 5 ct. Jadeit jest cenionym materiałem rzeźbiarskim - o wartości decyduje nie tylko artyzm lecz również jakość użytego materiału oraz jego barwa.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl