Sonda
Co zmienił byś w naszym sklepie ?
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Agat - właściwości

Agat to bardzo ciekawy minerał, który występuje w wielu odmianach. W zależności od miejsca wydobywania oraz koloru, posiada różne właściwości. Dlaczego warto wybrać biżuterię z tym kamieniem?

Agat jest jednym z minerałów, który powstaje na skutek zastygania lawy. Tak jak wiele innych półszlachetnych minerałów jest to po prostu tlenek krzemu. Agaty są zwykle oryginalnymi kamieniami ze względu na ciekawe ułożenie warstw. Wydobywa się je obecnie w wielu częściach świata, takich jak Indie, Brazylia czy Meksyk. Wydobywa się je również w Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Właściwości agatu

W litoterapii agat może być wykorzystywany do różnych celów. Warto pamiętać, że bywa pomocny w przypadku chorób oczu, które często wynikają z ich przemęczenia. Dlatego można wręczać go osobom pracującym przez długi czas przy komputerze. Agat może przyspieszyć proces gojenia i regeneracji skóry. Ten kamień ma także pozytywny wpływ na układ trawienny, dlatego też warto nosić w takich przypadkach biżuterię z agatem. Najczęściej zaleca się noszenie bransoletki lub wisiorka - czyli takiej ozdoby, która bezpośrednio przylega do skóry. W celach dekoracyjnych z agatu robi się również kolczyki, a także oczka pierścionków. Tego typu wyroby cechuje różnorodność, ponieważ agat może mieć rozmaite zabarwienia. Dlatego też łatwo jest znaleźć odpowiednią ozdobę dla siebie.

Noszenie agatu może wpływać korzystnie także na ludzką psychikę. Twierdzi się, że ten kamień dodaje pewności siebie, zwłaszcza w sytuacji, gdy konieczne jest wypowiadanie się. Może również zwiększyć odporność na stres, a także pomóc w przypadku obniżonego nastroju. To idealny prezent dla osób uczących się, ponieważ pomaga również przy problemach z koncentracją i zapamiętywaniem.

Kamień agat

Agat kamień ma różne kolory. Bardzo często są to jednak szare i wyblakłe barwy, dlatego często sztucznie nadaje się im pożądany kolor. Decydując się na wykorzystanie agatu w konkretnym celu, lepiej jest zakupić oryginalne kamienie, które nie są w żaden sposób barwione. Dlatego też przed zakupem lepiej jest sprawdzić, czy dany sklep posiada towar z zaufanego źródła. Tak jak w przypadku innych minerałów, sztucznie barwione kamienie są zazwyczaj bardzo tanie. Wybierając konkretne odmiany agatu należy mieć to na uwadze.

Odmiany agatu

Tak zwany agat mleczny, oprócz wymienionych wyżej właściwości, wpływa dobrze również na układ krwionośny. Agat błękitny polecany jest wtedy, gdy konieczne jest wyciszenie emocji. Agat czarny może sprawdzić się jako dodatkowe wspomożenie organizmu w przypadku nagłego i długotrwałego stresu. Agat ognisty dodaje energii do wykonywania codziennych obowiązków i nagłych wyzwań. Rzadko spotykany jest również agat zielony, który ma wspomóc podejmowanie decyzji.

Komu można wręczyć biżuterię z agatem? Kamień ten przypisany jest zwykle zodiakalnym Bykom i Lwom. W dalszej kolejności także Baranom i Rakom. W numerologii zaleca się jego noszenie tak zwanym numerycznym dwójkom. Ze względu na to, że ten kamień ma bardzo dobry wpływ na cały organizm, może być podarowany każdej osobie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl