Sonda
Co zmienił byś w naszym sklepie ?
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Granat - właściwości

Świat kamieni szlachetnych i naturalnych jest szeroki i niezmierzony. Praktycznie każdy posiada swoją niebanalną historię i przypisuje mu się unikalne znaczenie. Do sztandarowych minerałów, którymi zdecydowanie warto się szerzej zainteresować, należy granat, któremu przypisuje się szczególne właściwości.

Granat - pochodzenie

Granat kamień to minerał, który wydobywa się ze skał magmowych, metamorficznych, utworów okruchowych, czy pegmatytów. Ten kamień szlachetny z grupy krzemianów występuje w kilku niezwykłych odmianach. Każdy z poszczególnych rodzajów granatu występuje w określonym rejonie globu i posiada własne unikalne właściwości.

Wyróżnia się:

- Almadyn, który powszechnie występuje w Indiach, na Sri Lance, w Zimbabwe, Kenii i Tanzanii,

- Andradyt z Meksyku, Wyspy Serifos, Wyspy Księcia Walii przy Alasce i Rosji),

- Grossular z RPA,

- Pirop z Czech, RPA, Rosji, USA - Kolorado, Arizona, Nowy Meksyk, Utah; Brazylii, Argentyny, Australii, Tanzanii, Zairu, Zimbabwe, Mongolii,

- Spessartyn z Pakistanu, Sri Lanki, Brazylii, USA, Meksyku, Tanzanii, Kenii, Wyspy Serifos, Uwarowitu w Rosji, Turcji, Iranu, RPA, Etiopii, USA - Oregonu),

- Rodolit ze Sri Lanki, Zimbabwe, Kenii, Tanzanii.

Granat właściwości

Właściwości granatu są szeroko znane w świecie kamieni szlachetnych. Minerały te przypisuje się szczególnie osobom, które boją się nadchodzących zmian, dlatego trudno im podjąć jakąkolwiek decyzję. Na ogół są to ludzie zdominowani przez złe przyzwyczajenia i nałogi, którzy choć chcą się wyrwać z impasu, boją się ruszyć do przodu. Granatom przypisuje się energię, która pozwala zwalczyć lęki i przezwyciężyć nieśmiałość oraz dokonać zmian, ewaluować i w pełni się rozwinąć. Do właściwości granatu należy również pewnego rodzaju pewność siebie i poczucie seksualności, które bardzo wpływa na pozbycie się uczucia zazdrości i potrzeby kontroli ukochanej osoby. Dzięki kamieniom stajemy się bardziej tolerancyjni i bardziej ufamy sobie, innym i naszym wyborom.

Granat w medycynie niekonwencjonalnej

Granatom przypisuje się również pewne właściwości prozdrowotne, takie jak: normalizacja ciśnienia tętniczego krwi, zwiększenie libido, zwalczanie chorób reumatycznych, usprawnienie działania przewodu pokarmowego i układu rozrodczego, zwalczanie alergii, profilaktyka nowotworów, usprawnienie pracy układu moczowego czy zwiększenie skuteczności leczenia hemoroidów i chorób hormonalnych.

Granat - zastosowanie

Granaty można zakupić w różnej formie biżuterii. Do najpopularniejszych egzemplarzy należą oczywiście: naszyjniki, bransoletki, kolczyki i pierścienie. Jest to doskonała opcja dla osób traktujących kamień jak amulet, który pomaga mierzyć się z własnymi lękami i realizować własne cele. Oczywiście o kamień należy odpowiednio zadbać. Prawidłowa pielęgnacja granatu opiera się na myciu pod bieżącą wodą i kolejno ładowaniem promieniami słonecznymi. Oprócz tego, minerał jest bardzo wrażliwy na wysokie temperatury, które mogą powodować odpryski. Dlatego też należy unikać kontaktu kamienia z ekstremalnymi warunkami termicznymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl