Sonda
Co zmienił byś w naszym sklepie ?
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Hematyt - właściwości

Choć hematyt zajmuje końcowe miejsce wśród kamieni szlachetnych, to przypisuje mu się największe właściwości lecznicze i oddziaływanie na człowieka. Odbywa się to zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym.

Hematyt - znaczenie

Hematyt to właściwie tlenek żelaza, dość powszechnie występujący na wszystkich kontynentach. Najczęściej spotykaną formą hematytu jest romboedr, czyli bryła przestrzenna złożona z 6 rombów.

Inna nazwa hematytu to krwawnik. Zawdzięcza ją przede wszystkim intensywnie czerwonemu kolorowi podczas procesu proszkowania oraz oddziaływaniu na układ krwionośny. W całości ma kolor czarny, stalowy lub szary (różne odcienie).

To właśnie z tych względów stał się głównym amuletem walczących żołnierzy. Nie tylko pozwalał im pokonać wrogów, ale w razie zranienia służył do zatrzymywania groźnych krwotoków.

Hematyt właściwości lecznicze

Heama to z greckiego krew, stąd wzięła się nazwa kamienia, któremu przypisuje się największe właściwości oddziaływania na układ krwionośny. Przede wszystkim stosowany jest do tamowania krwotoków, regulowania cyklu miesiączkowego. Krwawnik stosowany jest przy wszystkich chorobach związanych z krwiobiegiem. Pomaga regulować ciśnienie, zapobiega powstawaniu żylaków, udrażnia naczynia krwionośne. Ułatwia wchłanianie żelaza, co jest szczególnie ważne dla osób ze skłonnością do anemii i skurczów mięśni.

Zwolennicy medycyny niekonwencjonalnej uważają, że pozytywnie wpływa także na pracę nerek, leczy choroby pęcherza moczowego. Krwawnik wpływa nie tylko na ciało, ale także na duszę. Już w starożytności uznawany był za kamień szczęścia, pomagał utrzymać radosny nastrój, przynosił miłość, siłę i zwycięstwo. Współcześnie traktowany jest jako amulet przynoszący równowagę duchową, pozwalający pokonać stres, daje siłę do pokonania trudności - tych mniejszych i tych większych. Osoby, które noszą biżuterię z hematytem wyróżniają się wiarą we własne siły. Cechuje je poczucie humoru, optymizm, łatwo zjednują sobie uznanie w środowisku oraz sympatię szerokiego grona znajomych. Zalecany jest szczególnie dla osób z kompleksami lub ze skłonnością do depresji.

Pozytywne działanie hematytu jest dość długie, po pewnym czasie należy go oczyścić i ponownie naładować pozytywną energią. W przeciwieństwie do innych kamieni szlachetnych, hematyt źle reaguje na wodę, najlepsze efekty energetyczne przynosi przechowywanie go w towarzystwie kryształu górskiego.

Hematyt - biżuteria

Powszechność występowania hematytu sprawia, że biżuteria z jego udziałem dostępna jest na każdą kieszeń. Kolor krwawnika (od szarości do czerni) czyni go kamieniem niemal uniwersalnym. Można tworzyć z niego naszyjniki, bransoletki, kolczyki, broszki lub pierścionki.

Zdecydowanie lepiej prezentuje się w towarzystwie srebra niż złota, elegancko wygląda także samodzielnie (naszyjniki, bransoletki). Jeśli chodzi o hematyt biżuteria jest całkowicie uniwersalna – pasuje do większości strojów.

Dla odczucia pozytywnego działania hematytu na nasz organizm wystarczy niewielki kamyk w postaci wisiorka lub włożony do portfela. Niektórzy uważają, że podobnie jak łuska z karpia, przyciąga pieniądze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl