Sonda
Co zmienił byś w naszym sklepie ?
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Lapis lazuli - właściwości
Lapis lazuli to skała, występująca w różnych zakątkach świata - szczególnie w Azji, na terenach Rosji i Afganistanu, ale też na terenie obu Ameryk oraz w Afryce. Jest to kamień o niebiesko-fioletowej barwie, charakteryzujący się średnią twardością i dużą gęstością.

Kamień lapis lazuli znany jest od starożytności i już wówczas ceniony był za swoje niezwykłe właściwości, przede wszystkim oddziaływające na zdrowie i komfort życia. Ze względu na swój atrakcyjny wygląd, jest wyjątkowo popularny wśród jubilerów i kolekcjonerów. Połączenie tych dwóch cech sprawia, że lapis lazuli to jeden z najbardziej intrygujących kamieni.

Zdrowotne właściwości lapis lazuli

Lapis lazuli właściwości medyczne posiada bardzo szerokie. Jego zalety doceniają także osoby, interesujące się astrologią. Przyjęło się przekonanie, że skała ta wpływa na harmoniczność i uzyskanie wewnętrznej równowagi. Kamień nazywany bywa też źródłem mądrości, niekiedy przypisuje mu się również boskie pochodzenie. Poleca się go także osobom, cierpiącym na depresję. Zauważono, że towarzystwo lapis lazuli wpływa na poprawę samopoczucia i przezwyciężenie problemu.

Wśród schorzeń i dolegliwości, które łagodzi obecność lapis lazuli, wymienia się przede wszystkim choroby gardła. Kamień ten posiada działanie kojące i łagodzące w przypadku bólu jamy ustnej. Stąd też szczególnie mocno poleca się noszenie biżuterii z lapis lazuli w okolicach szyi. Popularne w efekcie są naszyjniki, wykonane z lapisu lazuli.

Biżuteria z błękitnego kamienia jest przede wszystkim wyjątkowo efektowna. W tym przypadku ma ona także zastosowanie praktyczne - choć może nie spowoduje automatycznego wyleczenia dolegliwości - to jednak może mieć działanie wspomagające. Atrakcyjnie prezentują się zatem kolczyki, bransoletki czy broszki, wykonane z lapis lazuli.

Obok chorób gardła, kamień wpływa pozytywnie też na choroby zatok oraz obniżanie gorączki. Część osób dowodzi, że skała powoduje wzrost odporności organizmu. Co za tym idzie, pomaga zwalczać także bóle innego typu - migrenowe, menstruacyjne czy inne. Spowalnia także rozwój chorób tarczyc czy powoduje cofnięcie zmian skórnych, takich jak kurzajki. Co ciekawe, powszechna jest także opinia, że bliskie towarzystwo lapis lazuli hamuje proces łysienia wśród mężczyzn.

Jak nosić lapis lazuli

W tym przypadku lapis lazuli biżuteria jest rozwiązaniem najbardziej praktycznym. Przede wszystkim, znajduje się w bezpośredniej bliskości ciała, co jest wymagane, aby właściwości kamienia mogły zostać uwidocznione. Ponadto, kolczyk czy naszyjnik z lapis lazuli po prostu zdobi - wyglądamy dzięki temu naturalnie i atrakcyjnie.

Jeśli chodzi o lapis lazuli cena zależy od wybieranego produktu. Sam kamień nie należy do najdroższych. Im większy, tym oczywiście cena rośnie. W porównaniu z innymi kamieniami, koszt biżuterii z lapis lazuli nie jest jednak szczególnie wysoki.

Minerał ten w Polsce większą popularność zdobył w ostatnich latach. Zaczęto dostrzegać jego szerokie zastosowanie - o wiele większe, niż tylko ozdobne. Lapis lazuli bez wątpienia można zaliczyć do kategorii łączącej przyjemne z pożytecznym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl