Sonda
Co zmienił byś w naszym sklepie ?
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Malachit - właściwości

Malachit to jeden z najciekawszych kamieni, który z powodzeniem wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Obok nietuzinkowej urody, cechuje się on bowiem wyjątkowymi właściwościami prozdrowotnymi. Dzięki temu, wykorzystywany jest nie tylko w celach ozdobnych, ale też ma zastosowanie bardzo praktyczne.

Malachit jest minerałem bardzo popularnym i łatwo dostępnym. Co ciekawe, niewielkie jego źródła znajdują się także w Polsce - szczególnie w województwie świętokrzyskim. Jeśli zatem chodzi o malachit cena nie jest specjalnie wygórowana. Oczywiście finalny koszt zależy od wybranego produktu. Ze względu na swe atuty, malachit jest bowiem bardzo popularnym materiałem jubilerskim.

Jak wygląda malachit

Kamień posiada intensywną zieloną barwę, jest przy tym dość miękki. Pięknie prezentują się naszyjniki oraz bransoletki z malachitu. Ponadto popularne są kamee czy kolczyki, a także broszki. Malachit znany był już w czasach starożytnych. Wieki temu zauważono także, że kamień ten nie tylko zdobi, ale też wpływa na ludzkie samopoczucie i zdrowie.

Właściwości malachitu

Ciekawe efekty działania malachitu doceniają zarówno lekarze, jak i osoby interesujące się astrologią. Nic dziwnego, bowiem od dawna minerał ten uważany jest za magiczny. Przypisuje mu się działanie oczyszczające oraz uspokajające. Wpływa także na rozwój duchowy, jednocześnie zjednując posiadaczowi innych ludzi i pozwalając osiągnąć ich sympatię.

Gdy spoglądamy na malachit kamień wygląda na wyjątkowo efektowny. Wiele osób wybiera go jednak przede wszystkim na zastosowanie użytkowe - wykorzystując jednocześnie jego urodę. Malachitowi powszechnie przypisuje się działanie bakteriobójcze. Dlatego też, od dawnych czasów wytwarzano z niego naczynia, w których napoje i pokarmy uzyskiwały doskonałą sterylność.

Malachit właściwości ma różne - także w leczeniu innych schorzeń oraz dolegliwości. Ma doskonały wpływ na układ krążenia. Pobudza obieg krwi i poprawia siły witalne. Świetnie oddziaływa również na układ pokarmowy, przyspieszając procesy trawienne.

Dla kogo biżuteria z malachitu

Ozdoby malachitowe mocno polecane są osobom starszym. Kamieniowi przypisuje się bowiem działanie wspomagające w leczeniu choroby Parkinsona czy Alzheimera. Jednocześnie, malachit poprawia koncentrację i pomaga się skupić oraz wyciszyć.

Nazwa malachit pochodzi od greckiego słowa malache, które oznacza roślinę. Jest to efekt głębokiej, zielonej barwy, jaką cechuje się ten minerał. Kolor ten sam w sobie ma właściwości głęboko kojące. Uważa się, że nawet krótkotrwałe przypatrywanie się malachitowi pozwala uspokoić nerwy i emocje.

Jak nosić malachit

Malachit to kamień bardzo atrakcyjny - zarówno dla samych jubilerów, jak i kolekcjonerów czy użytkowników. Podlega łatwej obróbce, przez co wytworzenie najbardziej nawet finezyjnych ozdób nie nastręcza zbyt wielu problemów.

Biżuterię malachitową należy nosić jak najbliżej ciała, bowiem wówczas wywołuje ona najmocniejsze efekty. Jest to jednocześnie kamień na tyle uniwersalny, że z powodzeniem sprawdzać się tu będą ozdoby zarówno okolic głowy, jak i te noszone na rękach czy innych partiach ciała.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl