Sonda
Co zmienił byś w naszym sklepie ?
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Obsydian - właściwości

Obsydian to efekt wybuchów wulkanicznych. Powstaje w wyniku szybkiego, prawie natychmiastowego, stygnięcia lawy wulkanicznej. Typ obsydianu uzależniony jest od składu magmy (lawy) wulkanicznej.

Obsydian śnieżny i inne:

• onyksowy – podobnie jak w onyksie, naprzemian występują kolory ciemne i jaśniejsze,

• falisty – wyraźnie widać pofałdowane wstęgi i smugi, najczęściej pochodzi z Meksyku,

• tęczowy (iryzujący) – efekty wizualne podobne do plam po benzynie lub na bańkach mydlanych, najpiękniejsze okazy pochodzą z USA, Meksyku, Islandii,

• śnieżny – zawiera białe krystality w kształcie płatków śniegu lub kwiatów, szczególnie cenione są okazy z Utah,

• kwitnący – bardzo podobny do śnieżnego, pochodzi z Nevady,

• połyskliwy – charakteryzuje się metalicznym odblaskiem spowodowanym pęcherzykami powietrza.

Szczególną odmianą obsydianu jest łza Apacza. Zgodnie z przekazem, Apacze w walce o swoje prawa ponieśli ogromną klęskę w Arizonie, a ci którzy ocaleli rzucili się z klifu. Łzy wdów spadające na skały zostały zamienione w czarny obsydian. W świetle słońca wyraźnie widać w kamieniu przeźroczyste łzy Apaczów.

Obsydian - właściwości

W odróżnieniu od innych kamieni, obsydian działa przede wszystkim na sferę duchową i emocjonalną człowieka, w znacznie mniejszym zakresie wpływa na zdrowie fizyczne.

Obsydian przeznaczony jest przede wszystkim dla osób wrażliwych i delikatnych, które nie potrafią walczyć o swoje prawa. Ten wyjątkowy kamień doda im odwagi i pewności siebie, nauczy asertywności, która jest konieczna, by nie być wykorzystywanym przez innych.

Obsydian właściwości ma różne. M.in. skutecznie chroni przed negatywną energią, zarówno tą zewnętrzną, jak i wewnętrzną (negatywne myśli, zwątpienie, depresja, brak wiary we własne siły).

Poza ogólnymi właściwościami, poszczególne odmiany obsydianu charakteryzują się specjalnymi cechami:

• obsydian śnieżny – pozwala wyzwolić się od ograniczeń emocjonalnych,

• czarny obsydian – pozwala na wzmocnienie rozwoju duchowego, przezwyciężenie własnego ego,

• złoty obsydian – pozwala na poznanie własnych atutów, wskazany szczególnie dla osób z kompleksami i niskim poczuciem własnej wartości,

• zielony obsydian – pozwala wyzwolić się spod dominacji innych osób,

• niebieski obsydian – wzmacnia umiejętności twórcze,

• tęczowy obsydian – wzmacnia wrażliwość i delikatność, napawa optymizmem i radością.

Obsydian i jego cena

Wszystko zależy od tego, jaki kamień chcemy kupić. Najtańszy będzie pojedynczy kamień w kształcie wisiorka, jednak lepiej wcześniej sprawdzić cenę. Tanie będą również kamienie nie poddane obróbce jubilerskiej. Do najdroższych zaliczyć można okazy łzy Apacza lub obsydianu śnieżnego. Oczywiście na cenę wpływa wielkość kamienia i sposób obróbki. Jeśli chodzi więc o obsydian cena jak zawsze na rynku jubilerskim, zależy od wielkości oraz jakości kamienia, a także tego jak skomplikowana była jego obróbka.

Bez względu na cenę obsydian zachowuje swoje właściwości i przekazuje pozytywną energię, więc lepiej kierować się właściwościami poszczególnych odmian, a nie tylko wyglądem.

By odczuć skutek pozytywnego działania obsydianu, niekoniecznie musimy kupować biżuterię, wystarczy sam kamień noszony przy sobie lub ustawiony w pomieszczeniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl