Sonda
Co zmienił byś w naszym sklepie ?
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Perły - właściwości

Sznur pereł lub wypełniona z nich bransoletka są niezwykle ważnymi elementami biżuterii pożądanymi przez kobiety. Ich piękny wygląd przyciąga wzrok, szczególnie jeśli stanowią one dodatek do eleganckiej sukienki wieczorowej.

Czym są perły?

Naturalne perły to produkty naturalne o charakterystycznym, okrągłym kształcie, wytwarzane przez organizmy żywe. Zbudowane są one z aragonitu, substancji organicznych oraz wody i występują najczęściej w barwie białej, kremowej, różowej lub białoróżowej. Oprócz tego, w zależności od temperatury wody, w której są hodowane, przyjmują one inny połysk. Te hodowane w wodach ciepłych, mają połysk matowy, a w zimnych - błyszczący.

Jak powstają perły?

Perły naturalne produkowane są przez żywe organizmy. Najczęściej są to małże, ale również zdarza się, że perły są dziełem ślimaków morskich, zamieszkujących morza i oceany. Jak wytwarzane są perły? Perły powstają w muszlach. Są one sposobem ochrony organizmów przed ciałami obcymi dostającymi się do skorupy i związanymi z nimi podrażnieniami (przykładem może być tutaj ziarnko piasku, które wyrządziłoby bez takiej ochrony sporą krzywdę organizmom żyjącym w wodzie). Perły wytwarzane są przez organizmy zwykle z węglanu wapnia i białka.

Za ojczyznę pereł uważa się Zatoką Perską, aczkolwiek można je także napotkać w wielu innych zakątkach świata. Występują one najczęściej w akwenach ze słoną wodą, ale istnieją również perły słodkowodne.

Wytrzymałość i pielęgnacja pereł

Średni okres "życia" pereł to około 100-150 lat. Biżuteria z nich wykonana nie jest zatem tak trwała, jak ta wykonana ze srebra lub ze złota. Perły powstają bowiem z substancji organicznych. Aby mogły one osiągnąć ten wiek i cieszyć oko przez wiele lat, należy dodatkowo pamiętać o ich właściwej pielęgnacji. Przede wszystkim, gdy się ich nie nosi, powinny być one przechowywane w miękkiej tkaninie, a raz na pół roku - myte w wodzie z solą. W ten sposób ich procesy deformacyjne zostaną zastopowane i nie stracą one swojego niezwykłego blasku przez długi czas, nawet w toku ich intensywnego użytkowania.

Pozytywne właściwości pereł

Mało osób wie, że bransoletka lub naszyjnik z pereł mają prozdrowotne właściwości. Informacje na ten temat zaczęły spływać stosunkowo niedawno, na fali popularności medycyny niekonwencjonalnej.

Uważa się, że noszone regularnie perły mogą m.in.:

- oczyścić organizm z toksyn i obniżyć poziom cholesterolu,

- regulować gospodarkę hormonalną organizmu,

- wspomagać regularność cykli miesiączkowych organizmu, ale również ułatwiać zajście w ciążę czy też łagodzić dolegliwości związane z przekwitaniem,

- minimalizować bóle głowy oraz przeciwdziałać migrenom,

- pomagać w zwalczaniu astmy i alergii,

- wzmacniać kości i zęby, pomagając w schorzeniach z nimi związanych (dzięki temu, że zawierają one w sobie spore ilości wapnia).

Perły, zgodnie z medycyną niekonwencjonalną, mogą wiec pomóc organizmowi na wielu obszarach. Z drugiej strony nie należy ich jednak traktować jako zamiennika terapii konwencjonalnej lecz raczej jako jej uzupełnienie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl