Nie dla wszystkich perły to po prostu biżuteria, która podkreśla piękno kobiety. Ludzie wymyślają, a potem powtarzają przeróżne opowieści o perłach. Wiele z nich może budzić zdziwienie czy wręcz politowanie, ale są i takie, które potrafią rozbawić.
Przedstawiamy najbardziej rozpowszechnione, a często jednocześnie najbardziej kuriozalne opowieści o perłach. "Fakty" nie mają jednak szans w zderzeniu z rzeczywistością. Czym naprawdę są perły naturalne, skąd się biorą i dlaczego biżuteria z pereł jest coraz bardziej popularna? Rozwiewamy mity!
Naturalne perły najczęściej kojarzą się nam z gustownymi naszyjnikami, bransoletkami czy kolczykami. Coraz częściej są one jednak używane nie tylko do produkcji biżuterii. Znajdziemy je też w przemyśle produkcyjnym, a nawet w kosmetykach.
Są perły, albo i całe naszyjniki, które mają ciekawą, a czasem wręcz niesłychaną historię. Cechuje je nie tylko piękno i dostojeństwo przypadające najpiękniejszej biżuterii, ale też mgiełka tajemnicy, która sprawia, że oszałamiają nie tylko swoim wyglądem.
Prawdziwe perły to nie tylko piękno, ale też nutka tajemniczości. Biżuteria z naturalnych pereł jest otoczona legendami, które znamy od wieków. Ciekawostki o perłach to jednak nie tylko legendy, a historie, które - choć trudno w nie uwierzyć - są prawdziwe. Wiele z nich ma do dziś praktyczne zastosowanie.
Perły słodkowodne stanowią dziś znakomitą część rynku nie tylko pereł, ale całej biżuterii na świecie. Jak to się stało, skoro zaczęło się od poławiania perłopławów w morzach i oceanach?
W sklepie Świat Pereł, jest między innymi biżuteria z masy perłowej. Jak ona jednak powstaje, skąd się bierze i co ma wspólnego z instrumentami muzycznymi i bronią palną? O tym w dzisiejszym artykule.
Nie uwierzycie jakie bajki są w stanie opowiadać swoim klientom sprzedawcy pereł. Słyszeliśmy już o wyjątkowo ekskluzywnych, czyli po prostu drogich perłach naturalnych ze Szwajcarii, ale pojawiają się też oferty z "perłami ze Szwecji" czy najsolidniejszymi z (a jakże!) Niemiec... Tymczasem 97% światowej produkcji pereł pochodzi z Chin, choć pozyskuje się je też w innych krajach. Sprawdźmy w jakich.
Jeśli chcesz cieszyć się swoją biżuterią przez długie lata, warto należycie o nią dbać. Trzeba bowiem pamiętać, że perły - w przeciwieństwie do np. złota - nie przetrwają przez wieki, jeśli nie poświęcimy im trochę czasu. Na szczęście wystarczy niewiele, by przez długie lata pozostały piękne. Sprawdź jak dbać o perły oraz wydobyć z nich naturalny blask.
Perły dzielimy ze względu na różne kryteria. Jednym z nich jest kolor, ale wyróżniamy też różne kształty, wielkości oraz rodzaj produkcji - w tym przypadku dzielimy je na perły słodkowodne i słonowodne, których jest na rynku znacznie mniej
Perły Akoya wciąż przyprawiają o szybsze bicie serca wiele osób. Biżuteria z nich wykonana ma być bardziej ekskluzywna, naszyjniki z pereł Akoya biją rekordy popularności, a bransoletki i kolczyki osiągają najwyższe ceny. Dlaczego tak się dzieje? Perły Akoya uważane są za najlepsze jakościowo, ale problem w tym, że praktycznie nie da się ich kupić. Zdziwieni? Przecież często widujecie oferty sprzedaży, w których przewijają się perły Akoya. To prawda, ale jedno drugiego nie wyklucza. I już wyjaśniamy dlaczego.
Biżuteria perłowa wciąż jest modna i mimo tego, że co jakiś czas pojawiają się ozdoby, które zyskują dużą popularność, gdy ogień zainteresowania zgaśnie, większość wciąż skłania się do klasycznej biżuterii. Mało kto zadaje sobie jednak pytanie jak powstają perły i czym są perły, dzięki którym możemy nosić tak piękną biżuterię. No to wyjaśniamy :)